Results

Filter by team

Sunday 29 November 2020

Under 6s

10:30
Beaufort Colts FC Rangers
vs
Crumlin JFC Ghosts
10:30
Beaufort Colts FC Rovers
vs
Wattsville FC White
10:30
Blackwood Town Blue
P - P
FC Tredegar
10:30
Crumlin JFC Pirates
vs
Blackwood Town Yellow
10:30
Pentwynmawr Athletic AFC
P - P
RTB Ebbw Vale FC
10:30
Wattsville FC Navy
vs
Wattsville FC Sky

Under 7s

10:30
Abercarn United FC Black
vs
FC Tredegar Tigers
10:30
Abercarn United FC White
vs
RTB Ebbw Vale FC Green
10:30
Beaufort Colts FC
vs
Wattsville FC Sky
10:30
Blackwood Town B&G FC
P - P
FC Tredegar Jaguars
11:30
FC Tredegar Lions
vs
Abercarn United FC Red
10:30
Llanhilleth JFR Blue
vs
Pengam B&G FC Black
10:30
Pengam B&G FC Amber
vs
Fleur De Lys FC
10:00
Treowen Stars FC
vs
Llanhilleth JFR Yellow
10:30
Wattsville FC Navy
P - P
RTB Ebbw Vale FC White

Under 8s

10:30
Abercarn United FC
vs
Wattsville FC Sky
10:30
Abertillery Excel JFC Red
vs
Pontymister YFC Green
10:30
Blackwood Town Blue
vs
Blackwood Town Yellow
11:30
FC Tredegar Jaguars
vs
Pontymister YFC Yellow
10:30
FC Tredegar Lions
vs
Abertillery Bluebirds FC
10:30
FC Tredegar Tigers
vs
Beaufort Colts FC
09:30
Fleur De Lys FC
vs
RTB Ebbw Vale FC
11:30
Treowen Stars FC Rovers
vs
Abertillery Excel JFC White
11:30
Treowen Stars FC United
vs
Pengam B&G FC Black
10:30
Wattsville FC Navy
P - P
Pengam B&G FC Amber

Under 9s

10:30
Blackwood Town Blue
vs
Abertillery Bluebirds Yellow
10:30
Blackwood Town Yellow
vs
Wattsville FC Navy
10:30
Crumlin JFC Black
P - P
Aberbargoed Buds FC
09:30
FC Tredegar Lions
vs
Crumlin JFC Yellow
09:30
FC Tredegar Tigers
vs
Beaufort Colts FC
10:45
Fleur De Lys FC
vs
Blackwood Town Red
10:00
Glyn Ebwy FC Black
vs
Wattsville FC Sky
11:15
Glyn Ebwy FC Red
vs
Pontymister Youth FC
10:30
No Team Available
vs
No Team Available
10:30
RTB Ebbw Vale FC
vs
Treowen Stars FC

Under 10s

10:30
Abertillery Bluebirds Blue
vs
Garnlydan AFC Warriors
10:30
Abertillery Excelsiors JFC
P - P
RTB Ebbw Vale FC White
10:30
Blackwood Town B&G FC
P - P
Garnlydan AFC Wanderers
10:30
Brynmawr Dragons FC
vs
Crumlin JFC
10:30
FC Tredegar Tigers
vs
Abertillery Bluebirds Yellow
11:45
Fleur De Lys FC White
vs
Pontymister Youth FC
10:30
Llanhilleth JFR
vs
RTB Ebbw Vale FC Green
10:30
No Team Available
vs
Abercarn United FC
10:30
No Team Available
vs
FC Tredegar Lions
10:30
Treowen Stars FC United
vs
Treowen Stars FC Rovers
10:30
Wattsville Crusaders FC
P - P
Fleur De Lys FC Black

Under 11s

10:30
Abertillery Excelsiors JFC
vs
Treowen Stars FC
10:30
Blackwood Town B&G FC
P - P
Nantyglo FC
10:30
Crumlin JFC
P - P
Tredegar Town Rovers
10:30
Glyn Ebwy FC
P - P
Pengam B&G FC
10:30
No Team Available
vs
Llanhilleth JFR
10:30
Rhymney Juniors FC
vs
Fleur De Lys FC Black
10:30
Tredegar Town Rangers
vs
Abercarn United FC
10:30
Wattsville Crusaders FC
vs
Fleur De Lys FC White

Saturday 28 November 2020

Under 12s

10:00
Blackwood Town Blue
vs
FC Tredegar
11:30
Blackwood Town Yellow
vs
Wattsville Crusaders FC
10:00
Nantyglo FC Blues
P - P
Abercarn United FC
11:30
Nantyglo FC Rangers
P - P
Beaufort Colts FC
10:30
RTB Ebbw Vale FC
vs
Crumlin JFC
10:00
Treowen Stars FC Rovers
vs
Pontymister Youth FC
11:30
Treowen Stars FC United
vs
Fleur De Lys FC

Under 13s

10:30
Abertillery Excelsiors JFC
vs
Abertillery Bluebirds FC
10:00
Blackwood Town B&G FC
P - P
Rhymney JFC Rovers
10:30
FC Tredegar Tigers
vs
RTB Ebbw Vale FC
11:30
Fleur De Lys FC
vs
Pengam B&G FC
10:30
Pontymister Youth FC
P - P
Aberbargoed Buds FC
10:00
Rhymney JFC Rangers
vs
Nantyglo FC
10:00
Treowen Stars FC
vs
FC Tredegar Lions

Under 14s

10:30
Abercarn United FC
P - P
FC Tredegar
10:00
Blackwood Town Red
P - P
Treowen Stars FC Rovers
11:30
Blackwood Town Yellow
P - P
Oakdale B&G FC
10:30
No Team Available
vs
Crumlin JFC
11:30
Treowen Stars FC United
P - P
Blackwood Town Blue

Under 15s

10:00
Fleur De Lys FC Black
vs
Beaufort Colts FC
10:30
Pengam B&G FC
vs
Abertillery Excelsiors JFC
10:00
RTB Ebbw Vale FC Green
vs
Crumlin JFC
11:30
RTB Ebbw Vale FC White
vs
FC Tredegar
10:00
Treowen Stars FC
P - P
Fleur De Lys FC White

Under 16s

11:30
Blackwood Town B&G FC
P - P
Beaufort Colts FC
11:30
Rhymney Juniors FC
P - P
Abertillery Excelsiors JFC
11:30
Treowen Stars FC
P - P
Pengam B&G FC

Sunday 22 November 2020

Under 6s

10:30
Blackwood Town Yellow
vs
Blackwood Town Blue
10:30
Crumlin JFC Ghosts
vs
RTB Ebbw Vale FC
10:30
Crumlin JFC Pirates
vs
Pentwynmawr Athletic AFC
10:30
FC Tredegar
P - P
Beaufort Colts FC Rovers
10:30
Wattsville FC Sky
P - P
Beaufort Colts FC Rangers
09:30
Wattsville FC White
vs
Wattsville FC Navy

Under 7s

10:30
FC Tredegar Jaguars
P - P
Beaufort Colts FC
10:30
FC Tredegar Tigers
P - P
Wattsville FC Navy
09:30
Fleur De Lys FC
vs
RTB Ebbw Vale FC Green
10:30
Llanhilleth JFR Blue
vs
Abercarn United FC Red
10:30
Llanhilleth JFR Yellow
vs
Abercarn United FC Black
10:30
Pengam B&G FC Black
vs
Pengam B&G FC Amber
10:30
RTB Ebbw Vale FC White
vs
Blackwood Town B&G FC
09:30
Treowen Stars FC
vs
Abercarn United FC White
11:30
Wattsville FC Sky
P - P
FC Tredegar Lions

Under 8s

10:30
Abertillery Bluebirds FC
vs
Blackwood Town Blue
11:30
Abertillery Excel JFC Red
P - P
Treowen Stars FC United
10:30
Abertillery Excel JFC White
vs
FC Tredegar Tigers
10:30
Beaufort Colts FC
P - P
FC Tredegar Jaguars
10:30
Blackwood Town Yellow
vs
Pengam B&G FC Black
10:30
Pengam B&G FC Amber
vs
Abercarn United FC
10:30
Pontymister YFC Green
vs
Fleur De Lys FC
10:30
Pontymister YFC Yellow
vs
FC Tredegar Lions
10:30
RTB Ebbw Vale FC
vs
Wattsville FC Navy
11:30
Wattsville FC Sky
vs
Treowen Stars FC Rovers

Under 9s

10:30
Aberbargoed Buds FC
P - P
FC Tredegar Tigers
10:30
Abertillery Bluebirds Yellow
vs
Crumlin JFC Yellow
10:30
Beaufort Colts FC
P - P
Blackwood Town Red
11:45
Fleur De Lys FC
vs
Blackwood Town Yellow
10:30
Glyn Ebwy FC Black
vs
FC Tredegar Lions
10:30
No Team Available
vs
Blackwood Town Blue
11:30
Pontymister Youth FC
vs
Crumlin JFC Black
11:00
Treowen Stars FC
vs
Glyn Ebwy FC Red
10:30
Wattsville FC Navy
vs
No Team Available
10:30
Wattsville FC Sky
vs
RTB Ebbw Vale FC

Under 10s

10:30
Abercarn United FC
vs
Fleur De Lys FC White
10:30
Abertillery Bluebirds Yellow
vs
Brynmawr Dragons FC
10:30
Crumlin JFC
vs
No Team Available
10:30
FC Tredegar Lions
P - P
Blackwood Town B&G FC
10:30
FC Tredegar Tigers
vs
Garnlydan AFC Warriors
10:30
Fleur De Lys FC Black
P - P
RTB Ebbw Vale FC Green
10:30
Garnlydan AFC Wanderers
P - P
Abertillery Excelsiors JFC
11:30
Pontymister Youth FC
vs
Abertillery Bluebirds Blue
10:30
RTB Ebbw Vale FC White
vs
Wattsville Crusaders FC
10:30
Treowen Stars FC Rovers
vs
No Team Available
10:30
Treowen Stars FC United
vs
Llanhilleth JFR

Under 11s

10:30
Abercarn United FC
vs
No Team Available
10:30
Crumlin JFC
vs
Rhymney Juniors FC
13:00
Fleur De Lys FC White
vs
Fleur De Lys FC Black
10:30
Llanhilleth JFR
P - P
Blackwood Town B&G FC
10:30
Nantyglo FC
vs
Glyn Ebwy FC
10:30
Pengam B&G FC
vs
Abertillery Excelsiors JFC
10:30
Tredegar Town Rovers
P - P
Tredegar Town Rangers
10:30
Treowen Stars FC
vs
Wattsville Crusaders FC

Saturday 21 November 2020

Under 12s

10:30
Abercarn United FC
P - P
Nantyglo FC Rangers
10:30
Beaufort Colts FC
vs
Blackwood Town Yellow
10:30
Blackwood Town Blue
vs
Crumlin JFC
10:30
Crumlin JFC
P - P
Blackwood Town Blue
10:00
FC Tredegar
vs
Nantyglo FC Blues
10:00
Fleur De Lys FC
vs
Treowen Stars FC Rovers
10:30
Pontymister Youth FC
vs
RTB Ebbw Vale FC
10:30
Wattsville Crusaders FC
vs
Treowen Stars FC United

Under 13s

10:30
Aberbargoed Buds FC
P - P
Fleur De Lys FC
10:30
Abertillery Bluebirds FC
P - P
Rhymney JFC Rangers
11:30
FC Tredegar Lions
vs
FC Tredegar Tigers
10:30
Nantyglo FC
vs
Treowen Stars FC
10:00
Pengam B&G FC
vs
Blackwood Town B&G FC
10:30
RTB Ebbw Vale FC
P - P
Pontymister Youth FC
10:30
Rhymney JFC Rovers
P - P
Abertillery Excelsiors JFC

Under 14s

10:00
Blackwood Town Blue
vs
Abercarn United FC
10:30
Blackwood Town Blue
P - P
No Team Available
10:00
Crumlin JFC
vs
Blackwood Town Red
10:00
FC Tredegar
P - P
Treowen Stars FC United
10:30
Oakdale B&G FC
P - P
Abercarn United FC
10:30
Treowen Stars FC Rovers
vs
Blackwood Town Yellow

Under 15s

10:00
Abertillery Excelsiors JFC
vs
RTB Ebbw Vale FC Green
10:00
Beaufort Colts FC
P - P
RTB Ebbw Vale FC White
11:30
Crumlin JFC
P - P
Fleur De Lys FC Black
11:30
FC Tredegar
P - P
Treowen Stars FC
11:30
Fleur De Lys FC White
P - P
Pengam B&G FC

Under 16s

11:30
Abertillery Excelsiors JFC
P - P
Treowen Stars FC
11:30
Beaufort Colts FC
P - P
Rhymney Juniors FC
11:30
Pengam B&G FC
vs
Blackwood Town B&G FC

Sunday 15 November 2020

Under 6s

10:30
Beaufort Colts FC Rangers
vs
Wattsville FC White
10:30
Beaufort Colts FC Rovers
vs
Blackwood Town Yellow
10:30
Blackwood Town Blue
vs
Crumlin JFC Pirates
10:30
Pentwynmawr Athletic AFC
P - P
Crumlin JFC Ghosts
10:30
RTB Ebbw Vale FC
P - P
Wattsville FC Sky
10:30
Wattsville FC Navy
P - P
FC Tredegar

Under 7s

10:30
Abercarn United FC Black
P - P
Treowen Stars FC
10:30
Abercarn United FC White
P - P
Fleur De Lys FC
10:30
Beaufort Colts FC
P - P
RTB Ebbw Vale FC White
10:30
Blackwood Town B&G FC
vs
FC Tredegar Tigers
09:30
FC Tredegar Lions
vs
FC Tredegar Jaguars
10:30
Pengam B&G FC Amber
vs
Abercarn United FC Red
10:30
RTB Ebbw Vale FC Green
P - P
Pengam B&G FC Black
10:30
Wattsville FC Navy
vs
Llanhilleth JFR Yellow
10:30
Wattsville FC Sky
P - P
Llanhilleth JFR Blue

Under 8s

10:30
Abercarn United FC
P - P
RTB Ebbw Vale FC
10:30
Blackwood Town Blue
vs
Pontymister YFC Yellow
09:30
FC Tredegar Jaguars
vs
Abertillery Excel JFC White
10:30
FC Tredegar Lions
vs
Beaufort Colts FC
10:30
FC Tredegar Tigers
vs
Wattsville FC Sky
09:30
Fleur De Lys FC
vs
Abertillery Excel JFC Red
10:30
Pengam B&G FC Black
vs
Abertillery Bluebirds FC
10:30
Treowen Stars FC Rovers
vs
Pengam B&G FC Amber
10:30
Treowen Stars FC United
P - P
Blackwood Town Yellow
09:30
Wattsville FC Navy
vs
Pontymister YFC Green

Under 9s

10:30
Blackwood Town Blue
vs
Wattsville FC Navy
10:30
Blackwood Town Red
vs
Aberbargoed Buds FC
10:30
Blackwood Town Yellow
P - P
Beaufort Colts FC
10:30
Crumlin JFC Black
vs
Treowen Stars FC
10:30
Crumlin JFC Yellow
vs
No Team Available
11:45
FC Tredegar Lions
P - P
Abertillery Bluebirds Yellow
11:45
FC Tredegar Tigers
P - P
Pontymister Youth FC
11:30
Glyn Ebwy FC Red
vs
Wattsville FC Sky
10:30
No Team Available
vs
Fleur De Lys FC
10:30
RTB Ebbw Vale FC
P - P
Glyn Ebwy FC Black

Under 10s

10:30
Abertillery Bluebirds Blue
vs
Abercarn United FC
10:30
Abertillery Excelsiors JFC
vs
FC Tredegar Lions
10:30
Blackwood Town B&G FC
P - P
Crumlin JFC
10:30
Brynmawr Dragons FC
P - P
Garnlydan AFC Warriors
10:30
FC Tredegar Tigers
P - P
Pontymister Youth FC
10:45
Fleur De Lys FC White
vs
Treowen Stars FC Rovers
10:30
Llanhilleth JFR
P - P
Fleur De Lys FC Black
10:30
No Team Available
P - P
Abertillery Bluebirds Yellow
10:30
No Team Available
vs
Treowen Stars FC United
10:30
RTB Ebbw Vale FC Green
vs
RTB Ebbw Vale FC White
11:30
Wattsville Crusaders FC
vs
Garnlydan AFC Wanderers

Under 11s

10:30
Abertillery Excelsiors JFC
vs
Nantyglo FC
10:30
Blackwood Town B&G FC
P - P
Abercarn United FC
12:00
Fleur De Lys FC Black
vs
Treowen Stars FC
10:00
Glyn Ebwy FC
vs
Llanhilleth JFR
10:30
No Team Available
vs
Tredegar Town Rovers
10:30
Rhymney Juniors FC
P - P
Fleur De Lys FC White
10:30
Tredegar Town Rangers
vs
Crumlin JFC
10:30
Wattsville Crusaders FC
vs
Pengam B&G FC

Latest news

Team Withdraw - Under 10s
General Team Withdraw - Under 10s

Pengam B&G FC withdraw from the Under 10s league.

Junior Fixtures
General Junior Fixtures

Junior Fixutre Uploaded to Website

Team Withdraw - Under 9s
General Team Withdraw - Under 9s

Abertillery Bluebirds FC withdraws Under 9s

Islwyn Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe